Havalandırma Ekipmanları

17 Temmuz 2020

Teknikal Isıtma Soğutma Havalandırma SistemleriHavalandırma Ekipmanları

Menfezler
Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinde hava sirkülasyonunu sağlamak, ortam havasının fizyolojik özelliğine göre, düşük veya yüksek emiş ve üfleme yapmak, ortamın havasını tazelemek, temizlemek veya yenilemek için kullanılan, aspiratör çeşitlerinden biridir. Menfez modelleri kapalı ortamlardaki kirli havayı toplar ve temiz hava ile değiştirilmesini sağlar.

Filtre
Hepa Filtre Kutuları Hijyenik ortamlarda (Ameliyathanelerde, laboratuvarlarda, hastanelerde, kimya, ilaç ve gıda fabrikalarında vb) kullanılır.
Hepa kutusu sızdırmazlık için tamamı kaynaklı olarak imal edilir. Standart olarak RAL 9010 veya 9016 beyaz elektrostatik toz boya ile boyanız. Hepa kutusu üzerinde bulunan test prob çıkışları sayesinde filtre kirlilik ölçümü yapılabilmektedir.

Sürücü
Alternatif akımlı motorlarda hız kontrolü sağlar, böylece enerji kontrolü sağlanabilir.

Susturucu
Klima Ve havalandırma sistemlerinde ses karakterlerine göre ses azaltıcı olarak kullanılmaktadır.

Duman Tahliye Damperi
Şaft duman damperleri Yangın esnasında oluşan dumanın ve zehirli gazların kontrollü olarak tahliyesi amacı ile kullanılır.
Bina içerisinde Yangın ve duman şaftlarına Montaj edilir. Normalde kapalı konumda olan kanatlar yangın anında açılarak duman ve zehirli gazların tahliyesini sağlar. Katlı binalarda her bir katın yangın şaftın da bulunan şaft duman damperleri yangının olduğu bölümde açık, diğer katlarda da kapalı konumdadır. Böylece duman tahliyesi yapılan mahalden diğer mahallere duman geçişi engellenmiş olur.

Tel Kafes
Fan motorunu dışardan gelebilecek etkilere karşı korumak için kullanılmaktadır.