Teknikal Isıtma Soğutma Havalandırma SistemleriSac Kaplama İzolasyon

Yapılarda kullanılan tesisatlarda (boru/kanal) izolasyonun yapılması, yapının ısıtılması ya da soğutulması için harcanan enerjiden büyük oranlarda tasarruf edilmesini sağlar.

Tesisatlarda ısıl yalıtımın yanında, ses ve yangın yalıtımı da yapılmaktadır.

Koca havalandırma olarak tüm dikey ve yataydaki tesisat borularında ve ısıtma soğutma yapılan tüm havalandırma kanallarında, vanalarda uygun izolasyon uygulamaktayız. Yapıların mekanik odalarında ısı kayıplarını önlemek için ısıl yalıtımı; havalandırma kanallarının özellikle menfez çıkışlarında sesi önlemek amacıyla ses izolasyonu ve soğutma ünitelerinde özellikle yoğuşmayı engellemek amacıyla ona uygun şekilde izolasyon yapılmaktadır.

Klima santralları asağıdaki ana hücrelerden meydana gelir:

1. Aspiratör
2. Egzost – Karısım Filtre
3. Torbalı Filtre
4.Isıtıcı – Sogutucu
5. Isı Geri Kazanım
6. Nemlendirici
7. Vantilatör
8. Susturucu

Çok farklı birçok çeşitlerde klima santral türleri üretilmektedir

  • %100 Taze Havalı Klima Santrali
  • Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali
  • Karışım Havalı Klima Santrali
  • Hijyenik Klima Santrali
  • Tavan Tipi Klima Santrali

Sac Kaplama İzolasyon Uygulamaları
Yüksek ısı izolasyonunu diğer izolasyon uygulamalarından ayıran en önemli özelliği yüksek sıcaklıklarda dahi mukavemetini koruyarak deforme olmaması ve dayanıklılık göstermesidir. Kullanılan iç kaplama müşteri ve mühendislik hesaplamalarına göre değişkenlik gösterebilir.

Dış kaplamada kullanılan galvenize gofrajlı paslanmaz folyo sac, dış ısı haricindeki fiziksel dış etkenlere maruz kalmadığı sürece uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Isı izolasyonu beraberinde ses izolasyonunu da getireceği için, vibrasyondan oluşan titreşimi de engeller.