Teknikal Isıtma Soğutma Havalandırma SistemleriHava Kanalları İmalatı

Hava kanalı sistemleri, havalandırma sisteminin mekandaki havayı dışarıya aktarırken dışarıdaki havayı da mekana aktaran kanallardır. Özellikle büyük alanlarda ciddi mühendislik keşifleri ile hesaplanarak tasarlanmalıdır.

Firmamız hava kanalı üretimi, hava kanalı imalatı, havalandırma kanalı imalatı ve havalandırma kanalı üretimi ile havalandırma sistemlerinde alanında üretim, imalat, kurulum ve montaj yapmada uzman ekip ve teknolojik ekipmanlara sahiptir.

Hava kanalı sistemi kurulumu yanlış hesaplarla monte edilmesi durumunda havalandırmayı olumsuz şekilde etkileyecektir. Hava debisi, kanal uzunluğu ve köşeli yerler gibi ayrıntılar çok iyi dikkat edilerek hesap yapmalıdır.

Hava kanalı sistemi, gerçekten uzmanlık gerektiren bir konudur. Gerekli eğitimleri almış tecrübeli ekiplerce yapılması son derece elzemdir.

Havanın en iyi şekilde iletilmesinin yanında, kurulum yapılacak ortamın mimari dekorasyonuna da uyum sağlamalıdır. Yani gözede hitap eden bir montaj ve kurulum gerekmektedir.

Hava Kanalı Sistemleri Neden Gereklidir?

Mekanlarda bulunan canlı sistemin en iyi şekilde temiz hava almasının sağlanması için kullanılması şarttır. Özellikle mutfak, lokanta, restoran, cafe, yemekhane, tuvalet, konferans salonu, kapalı otoparklar, sinema salonları, fabrika, otel, iş yeri, ofis, atölye, havuz, okul, dershane, yurt, üniversite ve hastane gibi birçok kurum ve kuruluşlarında havalandırmasında hava kanalı sistemleri kullanılmaktadır.

Hava kanallarının tasarımında malzeme olarak genellikle; galvaniz çelik sac, spiral galvaniz sac, kendinden izolasyonlu kanallar, flexible kanallar ve benzeri malzemeler kullanılır.

Malzeme seçimi kullanılacak yerin şartlarına göre belirlenir. Malzemenin kalitesi ve pürüzsüzlük katsayısı hava akışını direkt etkilediği için önemlidir. Mekana en uygun ve hesaplı malzeme kullanılmalıdır.