Teknikal Isıtma Soğutma Havalandırma SistemleriIsı Geri Kazanımı

Isı geri kazanım cihazları, iç hava kalitesi artırılırken enerji tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır. Isı geri kazanım cihazları, havadan havaya ısı transferi yani, mahalden emilen şartlandırılmış mahal havasının enerjisini, mahale üflenecek olan taze havaya aktarma prensibi ile çalışır. Taze hava sıcaklığı ile mahal hava sıcaklığı arasında ki farkın az olması kaliteli iç ortam havası sunacaktır.

Isı Geri Kazanım Cihazı Nedir?
Standart olarak imalatı yapılan PR-IGK serisi ısı geri kazanım cihazlarında kendinden motorlu fan teknolojisi kullanılmaktadır. Kendinden motorlu fanlar düşük enerji tüketimi ile yüksek verim elde edebildiği gibi sessiz çalışması ile ön plana çıkmaktadır.

Isı Geri Kazanım Cihazı Transfer
Isı geri kazanım cihazlarında transfer işlemi yüksek verimli plakalı eşanjörler ile gerçekleşir. Taze hava ve egzoz havası birbirine karışmadan çapraz olarak eşanjör içerisinden geçer. Birbiri üzerinden kayan taze ve egzoz havası ısı transferi gerçekleştirerek kazanım sağlanır.

Standart olarak tüm  ısı geri kazanım cihazlarında iki adet toz tutucu filtre yer almaktadır. Bu filtreler ile hem mahale üflenecek olan taze hava tozdan arındırılır; hemde eşanjör içerisine toz girmesi önlenmiştir. Filtre temizliği için, kolay şekilde erişilebilir müdahale kapakları açılarak filtre bakımı yapılabilir.

Isı Geri Kazanım Cihazı Özellikleri
Standart olarak üretilen tüm ısı geri kazanım cihazlarımızda fonksiyonel ve dijital kontrol paneli bulunmaktadır. Bu panel ile sıcaklık set etme, taze hava ve egzoz fanlarını bağımsız kontrol edebilme, elektrikli ısıtıcıyı devreye-sokma ve çıkarma gibi fonksiyonlar kontrol edilebilmektedir.

Isı geri kazanım cihazlarına opsiyon olarak sunulan elektrikli ısıtıcılar iç hava sıcaklığının düşük olduğu durumlarda devreye girerek ısı yükü azaltılmış olan hava, ısıtıcılar ile istenilen sıcaklıklara çıkarılabilir. Farklı ebat ve kapasitelerde imalatı mümkündür. Farklı kapasiteler için firmamızla iletişime geçiniz.

Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzoz havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır. Böylelik de şartlandırılmış olan iç ortam havasına daha yakın sıcaklıkta taze hava üflenerek konfor ısısı korunmaya çalışılır.

Isı Geri Kazanım Cihazı Nerelerde Kullanılır?
Isı geri kazanım cihazı; havalandırma ihtiyacı olan tüm alanlarda kullanılabilir.

Isı Geri Kazanım Cihazı Fiyatları
Isı geri kazanım cihazı; cihaz debilerine göre değişmektedir.