Teknikal Isıtma Soğutma Havalandırma SistemleriGofrajlı Hava Kanalları

İzolasyon malzemesi üzerine gofrajlı alüminyum folyo kaplanarak oluşturulan panellerden üretilen gofrajlı havalandırma kanalları, uzun ömürlü, hafif, dekoratif, imalat ve montajı kolay ve pratik, hijyenik olup yüksek ısı yalıtımı ve yüksek iç hava kalitesi sağlar. Binanın iç ve dış kısımlarında kullanılabilir.

Kendinden yalıtımlı kanallar hafifliği sayesinde, nakliye imalat ve montajı çok kolaydır; binaya yük getirmez. Gizli flanş sistemi ile dekoratiftir ve asma tavanı olmayan yerlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Isıl iletkenlik katsayısı 0,023W/m.K oranı ile mükemmel ısı yalıtım ve su geçirmez özelliğe sahiptir. Yüksek ısı yalıtım sayesinde üzerinde yoğuşma olmaz. Bu nedenle nemli ortamlarda kullanılması uygundur.

Gofrajlı kanallar antibakteriyel özellikleri sayesinde hijyeniktir ve sağlık sektöründeki projelerde kullanıma uygundur. Kendinden yalıtımlı bu paneller tüm bu avantajları sayesinde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Gofrajlı Hava Kanalı Avantajları

Gofrajlı hava kanalları için ekstra izolasyon malzemesine gerek duyulmamaktadır. Hava kanalının ana maddesi olan yüksek dansiteli poliüreten malzeme çok iyi bir yalıtkan vazifesi görmektedir. Gofrajlı hava kanallarının birleşim flanşları özel alüminyum çekme profillerden yapılmaktadır. Bağlantı flanşları gofrajlı kanal malzemesine özel tip yapıştırıcılarla birleştirme yapılmaktadır. Gofrajlı hava kanalları uygulandığı binalara da % 80 oranında daha az yük vermektedir. Gofrajlı hava kanalı fiyatları diğer alternatif sistemlere göre biraz maliyetli olmasına nazaran imalat ve montaj kolaylığı ayrıca yüksek izole etkisi nedeni ile cazip hale gelmektedir. Enerji maliyetlerinin daha aza indirgemesi bakımından gofrajlı hava kanalları daha fazla tercih edilmektedir.